Край на битката в Red Bull Detroit & colon; SC2 Победители и състезатели

Дата На Актуализиране: 12 Може 2024
Край на битката в Red Bull Detroit & colon; SC2 Победители и състезатели - Игри

Съдържание

Над 120 играчи, както и 64-елитна елиминационна група, са взели Градинския театър в Детройт, Мичиган от буря.

Като четвърто събитие в Red Bull Series 2014, топ играчите на StarCraft 2 се борят за шанс за награда от $ 25,000 и 4,000 WCS точки.

Кастиран от Кевин "Ротердам" Ван дер Куей, Нейтън "Nathanias" Фабрикант, Йоан "ToD" Мерло, Денис "HasuObs" Шнайдер, Алекс "Axeltoss" Родригес и Джеймс "Мал" Песента, етапът на еднократна елиминация на състезанието е събрал над 42 000 зрители на Twitch през уикенда, като състезанието до финалите става по-ожесточено с всеки мач.

Полуфиналите

С аудитория и зрители на ръба на местата си, виолетов (корейски играч на Зерг) разстроен Хюн 2-1 за сигурно място в полуфиналите, докато Полт (корейски теренски играч) срещна същата съдба 2-1 срещу San.

Тъй като опозицията продължи, Звезден прах избивам Snute 2-1, за да си осигури място срещу Taeja, които изключиха Петреъс 2-0.

Полуфинали 1: viOLet срещу CMStormPolt

Сега, с изненадващо доминираната от Корея топ 4, първата полуфинална среща на деня беше интензивен Terran (Polt) срещу Zerg (viOLet) мач.

Невероятна победа на Полт в първата игра включваше усилени Mauraders и Marines и постоянен минерален поток през 4 командни центъра.

viOLet реши да го изстреля нагоре за втория мач, за да преобърне Polt с орди от Banelings и Zerglings, но Polt не му позволи да го направи, когато спечели с резултат 3-1.

Полуфинали 2: StarDust срещу TaeJa

Stardust взе заслужена победа за Protoss с лоши маниери в първата си победа след като започна да танцува със своите сталкери в първите 15 минути.

Въпреки това, тълпата се разпали, тъй като TaeJa реши да я завърти с 3 поредни победи, доказвайки, че Terran може да излезе на върха.

С армия от Medivacs да проникне и да запази своите Mauraders живи, TaeJa раздробен чрез StarDust на Zealots. StarDust победи пораженията си, завършвайки всеки мач с усмихнато лице и "GG".

Финалите

Hype започна да се покачва, тъй като последното най-добро от 5 между TaeJa и Polt започна. И двамата играещи на Terran, Polt разтърси икономическата стратегия на TeaJa с рисковано ол-ин изпълнение в първата игра.

Полта продължи да тества лимитите по време на втория мач, като тормозеше икономиката на TaeJa. След като продължи да забавя TaeJa през задната врата на Medivac, нямаше никакво възстановяване, тъй като Polt разтърси втората игра само за 8 минути.

Хранейки крещящата тълпа, Пот напълно изключи Теажа с победа с 3: 0, като отново повтаряше тактиката на Банши и Медивак, която използваше преди.

Празникът

По време на конфети, Полт взе голямата награда от $ 8,000, 750 точки за WCS и място в Red Bull Battle Grounds: Вашингтон.

След много месеци на второ място, Полт най-накрая взе домакинство на шампионат. Той изрази колко екстатичен е през постоянната усмивка.

Той говори скромни думи на мъдрост в последните моменти от интервюто си, благодари на всичките си приятели, семейство и колеги, че допринесоха за неговия успех.

За да гледате изцяло окончателните мачове, всички те са достъпни на страницата на Red Bull Twitch.